Как правильно выбрать детскую кроватку?

Якщо ви вирішили, що перший час будете спати з дитиною, то дитяче ліжечко вам взагалі не потрібне. В іншому випадку, вам можуть стати у нагоді такі поради та рекомендації ортопедів щодо вибору дитячого ліжечка..

  • Матеріал, який застосовується для виготовлення ліжечка, повинен бути натуральним (фанера і цілісна деревина). Ніякої фарби і лаку. Допускаються силіконові накладки на верхній планці, оскільки дитина буде використовувати її як «прорізувач» в період прорізування зубів. Кращим матеріалом для ліжечка є береза, вільха і клен. Більш низька вартість ліжечок з сосни пояснюється тим, що вона є більш м’якою породою, і зубки дитини будуть залишати на ній помітний слід.

 

  • Безпека. Ліжечко не повинно мати виступаючих деталей, які можуть бути відламані дитиною або такими, що можна проковтнути. Всі кути закруглені. Ліжечко-гойдалка повинно мати фіксацію в нерухомому положенні.

 

  • Ложе. Дно ліжечка повинно бути рейковим, а не суцільним. Завдяки цьому покращиться повітрообмін, так як дитячий матрац буде пропускати повітря. Як правило, дитячі ліжечка мають два рівня установки. Коли малюк ще зовсім маленький, днище ліжечка кріпиться на більш високому рівні, і в міру збільшення віку дитини воно опускається нижче.

 

  • Не потрібно навішувати на дитяче ліжечко різного роду покривала, щоб це не перешкоджало доступу повітря. Виходячи з цих же міркувань, боковини ліжечок зазвичай виконуються з рейок, відстань між якими не повинна перевищувати 7 см, інакше дитина зможе просовувати головку між ними.

 

  • Будет добре, якщо одна зі стінок зможе безшумно опускатися, щоб спляча дитина не прокинулася. Якщо зняти або повністю опустити одну бічну стінку, а потім приставити її до ліжка батьків, вирівнявши їх по висоті, у вас не буде необхідносты вставати вночі, щоб годувати дитину. Потрібно буде просто посунути його до себе, і після годування покласти назад. Коли малюк трохи підросте, вийміть кілька прутів з бічної стінки ліжечка, щоб він міг сам вилазити.